Ceren Özdemir'in katiliyle ilgili flaş karar !

Ordu'da ünivesite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür A., güvenlik gerekçesiyle duruşmalara getirilmeyecek.

Ceren Özdemir'in katiliyle ilgili flaş karar !
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i (20) öldüren katil zanlısı Özgür A. hakkındaki iddianamenin yılbaşına kadar tamamlanarak, Ordu Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın açılacağı öğrenildi. Katil zanlısı, mahkeme salonuna Ceren'in ailesiyle karşılaştırılmamak ve güvenlik gerekçesiyle, getirilmeyecek. Özgür A., duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden, SEGBİS aracılığıyla katılacak.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık Salı akşamı, evinin bulunduğu binanın girişinde Özgür A. tarafından bıçaklanarak, öldürüldü. Polis, güvenlik kameraları ve mobese görüntülerinden kimliğini belirlediği cezaevi firarisi Özgür A.'u ertesi gün, yakaladı. Emniyete götürülürken 2 polis memurunu da bıçaklayarak yaralayan A., tutuklanarak cezaevine konuldu. 

DHA'nın edindiği bilgilere göre, Ordu Cumhuryet Savcılığı, katil zanlısının, polis, savcılık ve hakimlikte verdiği ifadelerin, olay yerinde yaptırılan 'yer göstermedeki' anlatımlarıyla örtüşmesi ve görgü tanıklarının ifadeleriyle uyumlu olması nedeniyle iddianameyi yılbaşına kadar hazırlayarak, davayı açacak. Adli Tıp Kurumu'ndan istenilen raporların gelmesiyle tamamlanacak olan iddianame, Ordu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Mahkemenin, iddianameyi kabul etmesiyle de dava açılmış olacak.   

Yargılama aşamasında, yakalandığı anda vatandaşların linç girişiminde bulunduğu A., güvenlik gerekçesi ve Ceren'in ailesiyle karşılaştırılmamak için duruşma salonuna getirilmeyecek. A., duruşmaya tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla katılacak. 

BARO BAŞKANI CEREN’İN AİLESİ'NİN AVUKATI 
Öte yandan Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz'ın, kişisel olarak Ceren’in ailesinin vekaletini aldığı, Baro Yönetim Kurulu ve Kadın Hakları Komisyonu üyelerinin de dosyaya katılma talebinde bulunacağı öğrenildi.

Yasal zorunluluk nedeniyle A.’a yakalanmasından sonrasındaki süreçte olduğu gibi, CMK avukatı görevlendirileceği bildirildi. Davanın açıldığı tarihte nöbet sırası kendisinde olan CMK avukatı, yargılamada savunma görevi alacak.

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News